Tallinas ielas bērnudārza metu konkursā 1. vietu ieguvuši arhitekti Mārtiņš Jaunromāns un Māra Ābele

Šodien, 19. jūlijā Rīgas domē tika paziņoti rezultāti Īpašuma departamenta izsludinātajā starptautiskajā metu konkursā jaunas PII projektēšanai Rīgā, Tallinas ielā 6/10/12A. Pirmo vietu, naudas balvu 7000 Ls apmērā un tiesības izstrādāt tehnisko projektu ieguvuši arhitekti Mārtiņš Jaunromāns un Māra Ābele.

Viņu iesniegtais piedāvājums ieguvis visvairāk žūrijas komisijas punktu – 650. Salīdzinājumam otrās vietas ieguvēji savākuši 558, bet trešās vietas – 548 punktus. Žūrijas komisijas sastāvā bija arhitekti Anna Vasiļjeva (Komisijas priekšsēdētāja vietniece), Jānis Lediņš, Edgars Treimanis, Vita Polkovņikova, Juris Poga, Miķelis Putrāms, Tatjana Kotoviča. Neatkarīgie pieaicinātie  eksperti – Rīgas domes Izglītības pārvaldes Pirmsskolu nodaļas vadītāja Iveta Nagla un Latvijas Privāto pirmskolu Valdes priekšsēdētāja Daina Kājiņa, kuri sniedza savus atzinumus par Metu funkcionālo risinājumu un arhitekts Uldis Balodis (Latvijas arhitektu savienības (LAS) biedrs, LAS Padomes un Profesionālās prakses komisijas loceklis), kurš sniedza tehniskos atzinumus. Žūrijas komisijas priekšsēdētājs bija Rīgas pilsētas būvvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Viesturs Brūzis. Viņš pastāstīja, ka komisijas darbs nebūt nav bijis viegls, jo konkursa iesniegti darbi visi bijuši augsta līmeņa un piebilda, ka šodien svinīgi tika atšifrētas devīzes, bet darbu kvalifikācijas tiks pārbaudītas šo ceturtdien.

Otro vietu un balvu 5000 Ls apmērā ieguva SIA „Malus arhitekti” un SIA „DR ARHITEKTI” Renārs Putniņš, Anda Ābele, Uldis Logins, Dāvids Rubins un Aldis Bliscons.

Trešo vietu un balvu 3000 Ls apmērā ieguva SIA „MARK arhitekti” projekta komanda – Aleksejs Birjukovs, Mārtiņš Ošāns, Jānis Sauka, piedaloties Santai Matulei, Reinim Popem, Agnese Lācei un Elžbieta Bortkevič.

Žūrijas komisija piešķīra arī 5 veicināšanas balvas katru 2000 LS apmērā. Tās saņēma autoru kolektīvs no SIA „Projektēšanas birojs ARHIS”, Pāvels Lubovičs un Santa Freimane no SIA „Marta Plus”, Mantens Devrīnts un Liene Jākobsone, Uldis Bērziņš un Alvis Zlaugotnis no SIA „TECTUM, kā arī autoru kolektīvs no Čehu uzņēmuma s.r.o. „MOBA Studio”.

Kā ziņots iepriekš, aprīļa sākumā Īpašuma departaments izsludināja starptautisku metu konkursu par pirmsskolas izglītības iestādes tehniskā projekta izstrādi, uzsverot, ka pašvaldība ir atvērta jaunam, inovatīvam  un funkcionāli telpiskajam bērnudārza modeļa piedāvājumam. Jūnija vidū Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs sabiedrībai prezentēja starptautiskajam metu konkursam iesniegtos 14 darbus pirmsskolas izglītības iestādes Rīgā, Tallinas ielā 6/10/12A projekta izstrādei.

Konkursam iesniegtos maketus varēs apskatīt Rīgas domes 3. stāva hallē vēl līdz š.g. 22. jūlijam.

This entry was posted in Bez tēmas. Bookmark the permalink.

Comments are closed.